MALTAŃSKIE IMPRESJE 5 DNI

Biuro Podróży „Balkan Express”
 
oraz
 
organizator turystyki  Bogdan Kurek
 
zapraszają na wycieczkę 

Maltańskie impresje w 6 dni

Termin: 30.10 – 04.11.2022 r

1 DZIEŃ- VALLETTA – COSPICUA – VITTORIOSA

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa – Modlin. Przelot na Maltę. Przejazd do stolicy wyspy – VALLETTY. Miasto do dziś zachowało swój unikalny charakter. Dominuje tu architektura i zabudowa z okresu, kiedy wyspa należała do zakonu kawalerów maltańskich. Zespół miejski w całości wpisany jest na listę UNESCO. Spacer po mieście: Pałac Wielkich Mistrzów oraz skwer św. Jerzego, port z zapierającą dech panoramą miasta, Ogrody Baracca. Zwiedzanie katedry św. Jana, gdzie podziwiać można dzieło Caravaggia „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Czas wolny. Dalej w programie zwiedzanie ufortyfikowanego portu Cospicua, następnie spacer wąskim labiryntem uliczek w Vittoriosa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ- GOZO – GGANTIJA- IR RABAT – DWEJRA

Po śniadaniu całodzienna wycieczka na wyspę Gozo. Przeprawa promowa na Gozo to jedynie ok. 30 minut. Mniejsza siostra Malty zachwyca bajecznymi krajobrazami, nic więc dziwnego, że to właśnie tu Odyseusz spędził siedem lat zwabiony przez nimfę Kalipso. Panoramiczne zwiedzanie wyspy to idealna okazja do podziwiania spokojnych wsi, pięknych krajobrazów. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO zespołu starożytnych świątyń Ggantija ( liczy około 5800 lat ). Zachowały się tu dwie megalityczne świątynie, zaliczane do najstarszych wolno stojących budowli na świecie . Następnie stolica wyspy Ir-Rabat z dominującą zabudową Cytadeli, z której rozpościera się malownicza panorama na miasteczko i wyspę. Przejazd do punktu widokowego nad jaskinią Kalipso, jeśli czas pozwoli krótka wizyta na pięknej plaży Ramla. Przejazd do punktu widokowego w okolicy Dwejra, gdzie podziwiać można różnorodne formacje skalne wyrzeźbione przez morze w wapieniu na przestrzeni tysięcy lat. Powrót do hotelu, nocleg.

3 DZIEŃ- SAN ANTONIO GARDENS- TA QALI- MARSAXLOKK- BLUE GROTTO

Po śniadaniu całodzienna wycieczka podczas której zobaczymy Ogrody San Anton, dawną rezydencję letnią Wielkich Mistrzów Zakonu Joannitów, a dziś rezydencję prezydenta Malty. Przejazd do wioski rzemieślników Ta’Qali, gdzie produkowane są lokalne produkty takie jak szkło oraz srebro filigranowe. Wizyta w Blue Grotto, gdzie za dodatkową opłatą i przy sprzyjającej pogodzie można udać się w krótki rejs wzdłuż imponujących klifów, jaskiń i łuków skalnych. Na koniec wizyta w wiosce rybackiej Marsaxlokk. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ- COMINO

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie lub udział w wycieczce fakultatywnejrejs na Comino. Maleńka wyspa, niegdyś kryjówka piratów i przemytników, ma powierzchnię zaledwie 3,5 km² i tylko czterech stałych mieszkańców. Jest tu hotel, mała kaplica poświęcona powrotowi Matki Bożej z Egiptu i wieża rycerska zbudowana przez wielkiego mistrza Alof de Wignacourt w XVII w. Dziewicza przyroda, spokój i brak ruchu samochodowego sprawiają, że wyspa jest doskonałym miejscem dla spacerowiczów i fotografów. To także raj dla wszystkich, którzy kochają pływanie i sporty wodne. Błękitna Laguna, z krystalicznie czystą, błękitną wodą to jeden z najbardziej spektakularnych widoków Archipelagu Maltańskiego. Czas wolny na plażowanie i kąpiel. Powrót do hotelu, nocleg.

5 DZIEŃ – MDINA – POPEYE VILLAGE

Śniadanie i przejazd na południowe wybrzeże Malty, aby podziwiać wysokie klify Dingli. W tym dniu zwiedzanie Mdiny – dawnej stolicy wyspy, cichego miasteczka pełnego wąskich, krętych ulic, których labirynt prowadzi na obronne mury skąd rozpościera się panorama na całą wyspę. Tuż za murami Mdiny mieści się miasto Rabat, w którym zwiedzimy Grotę św. Pawła, gdzie apostoł schronił się po tym, jak jego statek rozbił się na morzu. Przejazd do Popeye Village (pol. Wioska Popeya, filmowe Sweethaven) – park rozrywki na Malcie w gminie Mellieħa, nad zatoką Anchor Bay. Park ma postać wioski, którą zbudowano w ciągu 7 miesięcy 1979 roku na potrzeby filmu Popeye, kręconego tu w 1980 roku. Dziś wioska jest otwarta cały rok dla turystów jako skansen i kompleks rozrywki rodzinnej, jest jedną z atrakcji turystycznych Malty. Powrót do hotelu, czas wolny na wypoczynek i zakupy, nocleg.

6 DZIEŃ

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Cena: 3500 PLN

ŚWIADCZENIA:

 • przelot samolotem (bagaż podręczny 40 x 20 x 25 + bagaż podręczny 10 kg- 55 x 40 x 20)

 • 5 noclegów w hotelu **** , pokoje 2-os.

 • 5 śniadań – szwedzki stół – 5 obiadokolacji

 • przejazd autokarem Lux podczas objazdu, transfery lotnisko-hotel-lotnisko

 • opieka pilota / lokalnego przewodnika

 • ubezpieczenie KL i NW

 • bilety wstępu do zwiedzanych miejsc (Katedra Vailetta,St.Paul Grotto Rabat,Popeye Village,zespół archeologiczny Ggantija )

 • bilety- prom na Gozo

Dodatkowo płatne:

   • obowiązkowy podatek turystyczny: 5 Euro/pobyt

   • wpłynięcie do Błękitnej Groty- 8 Euro

   • rejs na Comino – 60 EUR

REZERWACJA MIEJSC  drogą email

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

 • Biuro Podróży Balkan – Express
 • 35-073 Rzeszów ul. Kolejowa 6
 • Biuro –  tel. 17 8521075

mgr  BOGDAN KUREK  tel. 504 232 238

ZAPRASZAMY

BOGDAN I DOROTA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.