CZARNOGÓRA – MONTENEGRO

WYPRAWA DO MONTENEGRO W 10 DNI

Biuro Podróży Balkan Express
 
oraz
 
organizator turystyki  Bogdan Kurek
 
zapraszają
 
na 10 – DNIOWĄ WYCIECZKĘ DO CZARNOGÓRY
 

TERMIN: 26.09 – 05.10.2023

1 DZIEŃ:

Wyjazd z Rzeszowa o godzinie 4:00 . 

Przejazd przez Słowację, Węgry na nocleg tranzytowy w Serbii – po drodze krótka panorama Belgradu Twierdza Kalemegdan, cerkiew św. Petki z cudownym źródełkiem, cerkiew Rużica, Bastion – Kula Nebojša, świątynia św. Sawy, Parlament, ulica Kneza Milośa, Skadarlija . Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie, wykwaterowanie. Kontynuowanie jazdy do Czarnogóry. Przejazd malowniczym pasemem Zlatiboru i przepięknym kanionem rzeki Moracza – w miarę możliwości czasowych zwiedzanie Monastyru Moracza. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ:

Po śniadaniu, czas wolny, plażowanie. Po kolacji lokalna wycieczka do starego miasta Ulcinj- zwiedzanie twierdzy pirackiej. Spacerując krętymi uliczkami starego miasta, oddychając jego orientalną atmosferą zobaczymy cytadelę, mury obronne z XVI wieku i wieżę Balšića. Znajdziemy liczne pamiątki z czasów weneckich i tureckich. Powrót do hotelu, nocleg.

4 DZIEŃ:

Po śniadaniu czas wolny lub fakultatywnie całodzienna wycieczka statkiem po Boce Kotorskiej- przepłynięcie do Herceg Novi krótkie zwiedzanie miasta schodów, następnie płyniemy przy wyspie Mamula do Zatoki Żanica, kąpiel, plażowanie, wpłynięcie do Błękitnej Groty (dodatkowo płatne 3 Euro-możliwość kąpieli). Przepłynięcie na wyspę Gospe od Skripela– zwiedzanie niezwykłego muzeum na wodzie oraz do Kotoru – zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, położonego nad Zatoką Kotorską porównywaną często do krajobrazu norweskich fiordów, spacer po starym mieście otoczonym murami obronnymi: Brama Morska, wieża zegarowa, katedra romańska św. Tripuna, kościół św. Łukasza i NMP. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

lub

rejs statkiem do Sveti Stefan, Petrovac, przepłynięcie na dziewiczą plażę- Robinsonada z grilowaną rybą, rakiją, winem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

Po wczesnym śniadaniu czas wolny lub fakultatywnie wycieczka do Albanii przejazd przez Szkodrę z zamkiem Rozafa do Lezha– zwiedzanie Mauzoleum Skederbega. Wyjazd do Kruji– średniowiecznej stolicy państwa albańskiego, założonej przez bohatera narodowego Albanii Gjergja Skanderbega. W czasach imperium otomańskiego Kruja była centrum oporu i walk przeciwko najeźdźcy. Dawna nazwa Krui to Arberia, skąd pochodzi dzisiejsza nazwa państwa Albania, w programie warownia Skanderberga, spacer po bazarze tureckim, na którym jest największy w całej Albanii wybór pamiątek. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany. Spacer po mieście – Meczet Ethem Beja, Wieża zegarowa, uniwersytet, piramida Envera Hodży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ:

Po śniadaniu, czas wolny, plażowanie, lub fakultatywnie raffting na kanionie rzeki Tara.

Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:

Śniadanie, wycieczka do Baru– największego portu Czarnogóry, zespół pałacowy Topolica otoczony egzotycznym ogrodem, Stary Bar perła architektury, „młodszy brat” włoskiego Bari (brama miejska z X-XI w., kościoły św. Katarzyny i św. Venerada, łaźnia turecka, ruiny katedry św. Jerzegoruiny pałacu biskupów, turecki akwedukt), miejscowość Mirovica jeden z najstarszych gajów oliwnych na świecie. Powrót do hotelu około godziny 14- czas wolny , plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ:

Po śniadaniu, czas wolny, plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ:

Po śniadaniu, wykwaterowanie, przejazd do Budwy nazywanej „małym Dubrownikiem” otoczonej XV-wiecznymi murami, średniowieczna starówka -kościół św. Trójcy, cytadela. Po drodze jedna z największych atrakcji turystycznych Czarnogóry wyspa św. Stefana. Przejazd do Cetinjie pradawnej stolicy Czarnogóry, gdzie znajduje się grób dynastii Petrović, zwiedzanie: dwór króla Nikole, Muzeum ze słynną ikoną z Filermos, Njegoseva Biljarda, Monastyr ze skarbcem, w którym przechowywana jest ręka Jana Chrzciciela i relikwie św. Piotra Cetińskiego. Przejazd na nocleg tranzytowy w Serbii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg

10 DZIEŃ:

Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd w kierunku Polski, po drodze zwiedzanie Nowego Sadu – Plac Wolności, Ratusz, Banovina – monumentalny budynek Parlamentu Wojwodiny; spacer deptakiem – ulica Dunavska, oraz Zmaj Jovina. Po zwiedzaniu przejazd nad największe jezioro polodowcowe w Serbii – Palić obiad tranzytowy (we własnym zakresie) przejazd non stop do Polski. Przyjazd w godzinach nocnych. Po drodze degustacja serbskich win, Przyjazd do Tarnowa i Rzeszowa w godzinach późnonocnych.

Cena: 2450 zł

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

 • przejazd autokarem LUX

 • ubezpieczenie NNW i KL

 • 9 noclegów w hotelach ***, pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami

 • 9 śniadań i 9 obiadokolacji ( napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne)

 • opieka pilota / przewodnika na całej trasie

 • taxa klimatyczna

Dodatkowo płatne

bilety wstępu – ok.50 Euro

system tour guide – 35 zł

Rejs statkiem – Boka Kotorska – 50 Euro

Rejs statkiem Sw. Stefan, Petrovac z grilowaną rybą , winem , rakiją -50 Euro

     Wycieczka do Albanii – 60 Euro

RAFTING NA RZECE TARA – 85,00 Euro/os

Spływ drugim co do wielkości kanionem na świecie (po Kanionie Kolorado): długość trasy – ok. 18 km, czas trwania – od 3 do 4 godzin. Cena wycieczki zawiera: czarnogórskie śniadanie, spływ, obsługę kiperów, przejazd jeepem, obiad (grillowana ryba lub jagnięcina spod saća), transfer z/do hotelu.

REZERWACJA MIEJSC  drogą email

 • Proszę przesłać na adres email ;   bogdan.kurek24@gmail.com 
 • w treści: nazwisko i imię oraz nr telefonu.
 • Zaliczka –  1000 złotych, płatna do 16 sierpnia 2023
 • reszta kwoty na miesiąc przed imprezą tj: do 26 .08.2023
 • info. o wpłacie proszę przesłać na adres email jak wyżej
Poniżej numer rachunku do wpłaty:
 
Dorota Rykowska-Hamdy
ul. Osmeckiego 13/1
35-506 Rzeszów
nr konta:
NR 37 2910 0006 0000 0000 0300 0893 z dopiskiem CZARNOGÓRA 2023

SZCZEGÓŁY WYJAZDU:

 •  DOROTA RYKOWSKA-HAMDY -dyr. Biura
 • tel. 17 852 10 75
 • BOGDAN KUREK
 • tel. 504 232 238

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.